BRUNSWICK INVITATIONAL TOURNAMENT RESULTS 2019

Place Winners
Bracket:
101 1. Alex Blaha (RHS) Ridgefield High School 2. Kyle Pagnani (BWK) Brunswick 3. Roman Minotti (HH) Hamden Hall 3. Javier Serra (GHS) Greenwich High School
Bracket: 106 1. Nathan Blaha (RHS) Ridgefield High School 2. Rohan Meier (NOB) Noble & Greenough School 3. William MacGillivrary (BWK) Brunswick 3. Chris Takoudes (HOP) Hopkins Grammar School
Bracket: 113 1. Carlos DeWinter (GHS) Greenwich High School 2. Sam Rivera (HOP) Hopkins Grammar School 3. Jackson Wolfram (BWK) Brunswick 3. Tristan Keyser-Park (NMH) Northfield Mount Hermon
Bracket: 120 1. Jake Shaifer (NMH) Northfield Mount Hermon 2. Jack Fuoco (HH) Hamden Hall 3. Kaden Saad (BWK) Brunswick 3. Lucas Ferraria (RHS) Ridgefield High School
Bracket: 126 1. Noah Burstein (NMH) Northfield Mount Hermon 2. Ben Smart (RHS) Ridgefield High School 3. Dominic Roberts (HOP) Hopkins Grammar School 3. Aiden Herbert (HH) Hamden Hall
Bracket: 132 1. Chris Perry (BWK) Brunswick 2. Owen Finn (NMH) Northfield Mount Hermon 3. Kyle Hammel (TPS) Trinity-Pawling School 3. Matthew Cuomo (CRH) Choate Rosemary Hall
Bracket: 138 1. Luca Errico (BWK) Brunswick 2. David Bancroft (TPS) Trinity-Pawling School 3. Alex Bendinelli (EPI) Episcopal Academy 3. AJ Caba (HTK) The Hotchkiss School
Bracket: 145 1. Nick Bell (BWK) Brunswick 2. Connor Massey (HH) Hamden Hall 3. Peter Murray (TPS) Trinity-Pawling School 3. Hunter Hockensmith (NMH) Northfield Mount Hermon
Bracket: 152 1. Charlie McLaughlin (NMH) Northfield Mount Hermon 2. Connor Brown (RHS) Ridgefield High School 3. Kyle Lee (TPS) Trinity-Pawling School 3. Chris Millay (NOB) Noble & Greenough School
Bracket: 160 1. Aiden Hanning (NMH) Northfield Mount Hermon 2. Lazar Agoev (RHS) Ridgefield High School 3. Christian Crider (HTK) The Hotchkiss School 3. Bassam Qasrawi (NOB) Noble & Greenough School
Bracket: 170 1. Zack Conlan (TPS) Trinity-Pawling School 2. Owen Sherman (HOP) Hopkins Grammar School 3. Liam Keppler (RHS) Ridgefield High School 3. Fred Greene (EPI) Episcopal Academy
Bracket: 182 1. Klyde Auba (HH) Hamden Hall 2. Andrew Nanai (GHS) Greenwich High School 3. Amir Mujahid (EPI) Episcopal Academy 3. Clayton Ostrover (BWK) Brunswick
Bracket: 195 1. Tim Saunders (BWK) Brunswick 2. Jackson Blanchard (GHS) Greenwich High School 3. Yaro Mikhalylov (NOB) Noble & Greenough School 3. Ben Meyers (HTK) The Hotchkiss School
Bracket: 220 1. Yaraslau Slavikouski (NMH) Northfield Mount Hermon 2. Nick Villis (BWK) Brunswick 3. Jude Buchanan (TPS) Trinity-Pawling School 3. Sam Klotz (RHS) Ridgefield High School
Bracket: 285 1. Liam Dietrich (TPS) Trinity-Pawling School 2. Leighton Graham (NOB) Noble & Greenough School 3. Howard Powell (BWK) Brunswick 3. Glen Rivas (GHS) Greenwich High School
Team Scores
1 BRUNSWICK 209
2 NORTHFIELD MOUNT HERMON 177.5
3 RIDGEFIELD HIGH SCHOOL 151
4 TRINITY-PAWLING SCHOOL 122
5. GREENWICH HIGH SCHOOL 94
6 HAMDEN HALL 90.5
7 NOBLE & GREENOUGH SCHOOL 75.5
8 HOPKINS GRAMMAR SCHOOL 72
9 EPISCOPAL ACADEMY 44
10 THE HOTCHKISS SCHOOL 41.5
11 CHOATE ROSEMARY HALL 13.5
12 CHASE COLLEGIATE 4
13 HYDE SCHOOL 4
14 CANTERBURY SCHOOL 0
15 LONG ISLAND LUTHERAN 0
16 THE MARVELWOOD SCHOOL 0
Back